Petek Temizleme

petek temizleme

PETEK TEMİZLEME

Bursa Petek Temizleme Fiyatları

Bize Ulaşın Petek Temizle nasıl yapılır ve Petek temizliği fiyatları konusunda detaylı bilgi verelim.

BURSA KOMBİ SERVİSİ   Ulus Nakliyat Bursa Matbaa     0549 633 16 00

Bursa Petek Temizleme Fiyatları kombi en üst derecelerde çalışmasına ve her kış hesaplarımızı zorlayan doğalgaz faturaları ödemenize rağmen ev ve işyerinizde dilediğiniz gibi ısınamıyorsa radyatör petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

PETEK TEMİZLEME FİRMALARI

  Bursa Petek TEMİZLEME

Bursa Petek temizliği, Bursa Petek temizliği nasıl yapılır?

Kombi ve Bursa Petek temizliği yapılması oldukça önemlidir. Kombinizin ve peteğinizin temizliğini her yıl yaptırmanıza da gerek yoktur, iki yılda bir bu temizlik işlemlerinin yaptırılması yeterli olmaktadır. Ancak her sene temizlik yaptıran kişiler de mevcuttur. Pekiyi, temizlik işlemlerinin yapılmaması halinde neler olmaktadır?

Bursa Petek temizliği yapılmadığı takdirde, kalitesiz malzemeyle üretilmiş olan Bursa Peteklerin içinde çürüme olacağından, Bursa Petekler içerisinde kirlilik oluşmaktadır, bu nedenle kullanılan peteğin kalitesine, markası ve modeline dikkat edilmesi gerekmektedir. Temizleme işlemi yapılmadığında, Bursa Petekleriniz iyi ısınmayacak, bazen üst tarafı sıcak olup, bazen alt tarafı sıcak olacak, bazen sadece belirli bölgeler ısınacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında, Bursa Peteklerin temizletilmesi gerekmektedir.

PETEKLER ISITMIYOR

Petek BakımıPetekler Isıtmıyor

Kış aylarında en sık duyulan cümlelerden olan petekler ısıtmıyor sorununun ana nedeni petek temizliğinin yapılmamış olmasıdır. Petekler belli aralıklar ile temizlenmesi gereken sistemleri oluşturur. Petek temizleme aralığı genellikle 2 yıl olarak saptanmıştır. Bu zaman aralığını geçen ve temizliği yapılmayan peteklerin ısıtma sorunları ortaya çıkacaktır. Kirli olan petekler ortamın ısıtılmasında etkili olamadıkları gibi doğal gaz faturalarının da bir hayli yüksek gelmesine neden olmaktadır. Çünkü istenilen sıcaklık ortam içinde bir türlü yakalanmayınca mecburen kombi ısı ayarları yükseltilmektedir. Bunun neticesinde petekler gereken sıcaklığa yine ulaşmayacaklardır. Hem fazla doğal gaz kullanımı olacak hem de yeterince ısı verimi alınmayacaktır. Bunun sonucunda da fazla doğalgaz tüketimi ve kabarık doğal gaz faturaları ortaya çıkacaktır. Kış aylarının en gerekli bakım işlemlerinden olan petek temizliği son sistem makineler ve kaliteli kimyasal ilaçlar ile yapıldığı zaman petekler ısıtmıyor gibi bir sorun ortadan kalkmış olacaktır. Teknolojik alt yapılarını tamamlamış ve çağın gereklerine göre profesyonel hizmet veren tesisat firmalarının petek temizliği işlemleri şu şekillerde olmaktadır.

Bursa Peket Temizliği

Bursa Petek temizlemeBursa Petek Temizliği

Öncelikle artık herkesin kaliteli ve doğalgazlı bir ev içerisinde oturduğunu söyleyebiliriz. Yani insanların evlerinde kaloriferler var ve ısınma çeşidi olarak da kaloriferleri tercih ediyorlar. Ama sürekli olarak kullanılan bu kaloriferlerin her zaman ısı vermesi ve insanların ihtiyacını karşılayabilmesi gerekiyor. Bu nedenle de Bursa Petek Temizliği sıklıkla yapılmalıdır. Sıklıkla dediysek bu sıklık kötü bir kalitede olan petekler için 1 yıl iyi kalite olan petekler için 2 yıldır. Yani her 1-2 yılda bir peteklerinizi temizletmek sizlere de avantaj sağlayacaktır. Ama Bursa Petek Temizliği konusunda uzman olan bir ekip sizlere avantaj sunar. Yoksa alelade yapılan bir temizlik sizlerin lehine olmaz. Bir de kombiciler genellikle peteklerin garanti şartlarına bazı kurallar eklemektedir. Mesel bir peteği servisin gözetimi olmadan yerinden sökerseniz o zaman peteğin garanti kapsamından çıkmasına neden olursunuz. Bu da insanların istedikleri ve de kabul ettikleri bir durum değildir. Bu nedenle de Bursa Petek Temizliği yapan firmaları tercih ederken nasıl bir temizlik yolu izlediklerini iyice bir keşfetmelisiniz.

BURSA KAPORİFER PETEĞİ TEMİZLEME FİYATLARI

Kalorifer Peteği Temizleme Fiyatları

 

BURSA KAPORİFER PETEĞİ TEMİZLEME FİYATLARI

 

Kombinizi yüksek derecelerde çalıştırmanıza ve her kış bütçenizi sarsan doğalgaz faturaları ödemenize rağmen ev ve işyerinizde dilediğiniz gibi ısınamıyorsanız petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiştir. Firmamız Bursa petek temizliği fiyatları ile bütçenizi düşünürken, yeni cihazlardan aldığı destek sayesinde peteklerinizin temizliğini zahmetsizce yapmaktadır. Peteklerin sökülmesine gerek kalmayan Bursa petek temizleme hizmetlerimizde özel kimyasallar ve yıkama makinelerinden yararlanan ekiplerimiz, her yeri kirletmeden peteklerin içindeki tüm çamuru ve kireç artıklarını temizlemektedir. Tüm kış boyunca yüksek faturalar ödemeden rahatça ısınmanızı sağlayan petek temizliği hizmetimiz, her ay daha az doğalgaz faturası ödemenizi ancak daha konforlu ısınmanızı sağlamaktadır.

KOMBİ BAKIMI VE PETEK TEMİZLEME

Kombi BakımıKOMBİ BAKIMI VE PETEK TEMİZLEME

 

Bursa Kombi bakımı uzmanlık isteyen bir iştir. Kombiler su, elektrik ve doğalgazla çalışan cihazlar olduğundan evimizde kullandığımız eşyalar arasında en tehlikeli olanıdır. Bu yüzden her yıl mutlaka kombi bakımı yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Firmamız Bursa bölgesinde TSE belgeli olup, yapmış olduğu hizmetin arkasında durarak Bursa'nin en güvenilir kombi servisi olma ünvanını korumaktadır. Firmamız kombi servisi,  kombi tamiri, kombi bakımı, kombi satışı ve kombi montajı hizmetlerini standartlara uygun olarak gerçekleştirmektedir. Bursa Petek Temizleme Firmaları Arasında teçrubemiz ile sizlere güvenle hizmet vermekteyiz.

Merkezi Sistem Petek Temizliği

Merkezi Sistem Petek Temizliği

Merkezi ısıtma sistemi ile ısınan dairelerin giderek ödediği faturanın kabarması ısınmayan odaların sayısında artış gözlenmesi bir şeylerin ters gittiğine işaret olarak görebilirsiniz. Sadece kazan yada kombilerde bakım anlaşması imzalayan işletmeleri ilerde çok büyük masraflar beklemektedir. Kağıt üzerinde gösterilen bakım, yılda bir defa tesisat içerisinde dolaşan suyun dışarı atılması sisteminizi korumaz. Yukarıda resimlerde görülen korozyon miktarı 3 yıllık bir ısıtma sistemine sahip otelden çekilmiştir.

KORUYUCU SIVININ ÖNEMİ

KORUYUCU SIVININ ÖNEMİ

Genelde kirli tesisatlar temizlendikten sonra bazı noktalarda kireç tamamen yok olmaz. Petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra tesisatın içerisine mutlaka koruyucu sıvı atılması gerekir. Neden mi? Evinize bizim firmamız yada farklı bir firma gelip petek temizliği yapacağız dediklerinde 2 saat içerisinde sadece kaba pislikleri temizleyebilirler. Koruyucu sıvının temizleme kimyasalından farkı tesisatın içerisinde kalmasıdır.

Kalorifer Petek Temizliği ve Tesisat Bakım

Petek Temizleme


Kalorifer Petek Temizliği ve Tesisat Bakım

Kombi ve petek temizliğinin her yıl yapılmasına gerek yoktur. Bana soracak olursanız ortalama 2 yılda bir temizleme yapılması yeterli olacaktır. Bursa Petek Temizleme Belki her yıl temizlik yaptıran müşteriler vardır bunun sebebini ben radyatörün kalitesine bağlıyorum. Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak tesisatın içerisinde kirlilik oluşturmaktadır. Kullanılan petek marka modeli bu konuda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

Kalorifer Petek Temizliği ve Tesisat Bakım (2)

Petek Temizleme


Kalorifer Petek Temizliği ve Tesisat Bakım

Kombi ve petek temizliğinin her yıl yapılmasına gerek yoktur. Bana soracak olursanız ortalama 2 yılda bir temizleme yapılması yeterli olacaktır. Belki her yıl temizlik yaptıran müşteriler vardır bunun sebebini ben radyatörün kalitesine bağlıyorum. Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak tesisatın içerisinde kirlilik oluşturmaktadır. Kullanılan petek marka modeli bu konuda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Bursa Petek Temizleme Firmaları 

Bursa Kalorifer Petek Temizliği

Petek Temizleme


Bursa Kalorifer Petek Temizliği ve Tesisat Bakım

Kombi ve petek temizliğinin her yıl yapılmasına gerek yoktur. Bana soracak olursanız ortalama 2 yılda bir temizleme yapılması yeterli olacaktır. Belki her yıl temizlik yaptıran müşteriler vardır bunun sebebini ben radyatörün kalitesine bağlıyorum. Bursa Petek Temizleme Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak tesisatın içerisinde kirlilik oluşturmaktadır. Kullanılan petek marka modeli bu konuda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

BURSA PETEK TEMİZLİĞİ

Petek Temizleme

Petek Temizleme

 

Kalorifer Petek Temizliği ve Tesisat Bakım

BURSA Kombi ve Bursa petek temizliğinin her yıl yapılmasına gerek yoktur. Bana soracak olursanız ortalama 2 yılda bir temizleme yapılması yeterli olacaktır. Bursa Petek Temizleme Belki her yıl temizlik yaptıran müşteriler vardır bunun sebebini ben radyatörün kalitesine bağlıyorum. Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak tesisatın içerisinde kirlilik oluşturmaktadır. Kullanılan petek marka modeli bu konuda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

YILDIRIM PETEK TEMİZLİĞİ

Petek Temizleme

Kalorifer Petek Temizliği ve Tesisat Bakım

Yıldırım Kombi ve Yıldırım petek temizliğinin her yıl yapılmasına gerek yoktur. Bana soracak olursanız ortalama 2 yılda bir temizleme yapılması yeterli olacaktır. Belki her yıl temizlik yaptıran müşteriler vardır bunun sebebini ben radyatörün kalitesine bağlıyorum. Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak tesisatın içerisinde kirlilik oluşturmaktadır. Kullanılan petek marka modeli bu konuda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

NİLÜFER PETEK TEMİZLİĞİ

Petek Temizleme

Kalorifer Petek Temizliği ve Tesisat Bakım

Nilüfer Kombi ve Bursa petek temizliğinin her yıl yapılmasına gerek yoktur. Bana soracak olursanız ortalama 2 yılda bir temizleme yapılması yeterli olacaktır. Belki her yıl temizlik yaptıran müşteriler vardır bunun sebebini ben radyatörün kalitesine bağlıyorum. Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak tesisatın içerisinde kirlilik oluşturmaktadır. Kullanılan petek marka modeli bu konuda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

OSMANGAZİ PETEK TEMİZLİĞİ

Petek Temizleme

Kalorifer Petek Temizliği ve Tesisat Bakım

Osmangazi Kombi ve Osmangazi petek temizliğinin her yıl yapılmasına gerek yoktur. Bana soracak olursanız ortalama 2 yılda bir temizleme yapılması yeterli olacaktır. Belki her yıl temizlik yaptıran müşteriler vardır bunun sebebini ben radyatörün kalitesine bağlıyorum. Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak tesisatın içerisinde kirlilik oluşturmaktadır. Kullanılan petek marka modeli bu konuda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ

1- Petek İç Temizliği:Kalorifer kombi ve tesisat boruların iç kısımlarında kullanımdan dolayı tesisat borusunun içindeki su  da zamanla tortulaşma,çamurlaşma ve kireçlenme oluşmaktadır,buda borularda ve peteklerde tıkanmaya ve boru ve petek çaplarında daralmaya sebebiyet vermektedir. Kombide ısınıan su ,tesisat borularının  ve peteklerin iç kısmında sirkülasyon ederken daha önceden oluşan bu kireç çamur ve tortulardan dolayı rahatlıkla dönüş yapmakta zorlanıp ısı kaybına neden olmaktadır,boruların iç kısımlarına yapışan tortu ve çamurlar katman oluşturduğundan tesisatın içindeki sıcak su dışarıya aynı sıcaklığı vermeyecek ve ısı kaybına neden olacaktır ve sizler yüksek doğalgaz faturası ödemenize rağmen az ısınacaksınız