Bursa Peket Temizliği

 

Bursa Petek Temizliği Yöntemleri

Petek temizliği için 3 yöntem söz konusudur. Günümüzde bu 3 yöntem de kullanılıyor ama ilk ikisi ne yazık ki temizlik için yeterli yöntemler arasında yer almıyor.

  • Petekleri yıkayarak temizleme yöntemi hem kullanıcılar hem de hizmet verenler için hoş bir uygulama değil. Çünkü bu peteklerin yıkanabilmesi için öncelikle yerlerinden sökülmesi ve fabrikalara götürülmesi gerekiyor. Bir kere bu durum peteklerin ne yazık ki garanti kapsamının dışına çıkmasına neden oluyor. bir de peteklerin içeri çelikten yapılmıştır. Çelik oksijen ile bir araya geldiği zaman paslanma yapan bir maddedir. Bu nedenle de taşıma sırasında peteklerin içerisine hava girmesi ve bu da peteklerin çürümesini hızlandırması büyük bir problemdir. Bu nedenle de Bursa Petek Temizliği yöntemlerinden biri olan bu yöntem çok tercih edilmez.
  • İkinci yöntem birinci yönteme göre daha sık kullanılıyor ama bu yöntem de her zaman net bir sonuç elde etmiyor. Öncelikle bu yöntem kimyasal ile yıkama yöntemidir. Yani petek hiçbir şekilde sökülmez ve peteğin içerisine kimyasal madde verilir. Bu kimyasal madde içerideki kireci söker ve kimyasal doğal yollar ile kaloriferden çıkarılır. Bu yöntemin yeterli olmamasının sebebi sadece kaloriferin içini temizlemesi ve doğal yollar ile tam olarak sökülmüş olan kireçlerin dışarı çıkarılamamasıdır.
  • Son yöntem ve Bursa Petek Temizliği için kullanılan en sık yöntem makine ile kimyasal temizliktir. Yani bunu ikinci yöntemden ayıran en önemli özellik bu temizleme yönteminde tüm tesisata bu kimyasalın verilmesidir. Makine ilk olarak basınç ile tüm tesisata bu kimyasalı iletir sonra da vakum yöntemi ile tüm kimyasalı ve pisliği makineye geri çeker. Bu sayede de tam anlamı ile Bursa Petek Temizliği sağlanmış olur.

Bu nedenle de Bursa Petek Temizliği için her zaman üçüncü yöntemi tercih etmek gerekiyor. Zaten sizler de işini iyi bir şekilde yapan bir Bursa Petek Temizliği firmasına başvurduğunuzda karşınıza bu seçeneği sunacaktır. Sizler de bu Bursa Petek Temizliği yöntemini huzur ile tercih edebilirsiniz.