PETEKLER ISITMIYOR

 

  • Peteklerin içinde kirlilik oluşturan ve peteğin ısı verimini düşüren kirlilik durumunun başında kireçleme ve petek içindeki tozlar ve çamurlaşma oluşturmaktadır. Bu artık maddeler peteklerin alt kısımlarında birikinti oluşturup, petek demirlerine yapışırlar. Petek temizliğinde kullanılan kimyasal ilaçlar olmadan da bu pisliklerin yerlerinden sökülmesi mümkün değildir. Bunun için ilk işlem olarak peteklerin içine kimyasal ilaçlar enjekte edilmektedir.
  • Kimyasal ilaçlar petek içindeki tüm kir tabakalarını ve kireç parçalarını tutundukları yerlerden sökerek temizlenmesi için uygun hale getirmektedir. Petek temizleme işlemlerinde kullanılan bu kimyasal ilaçların kalitesi temizliğin de kalitesini ve ısı veriminin yüksekliğini belirleyecektir.
  • Petek içindeki kirlilik oluşturan artık maddeler temizlenmek için uygun hale getirildiğinde petek temizleme makineleri ile bu pislikler peteklerin içinden çıkartılarak makinenin kir toplama bölümlerine alınmaktadır.
  • Kaba pisliklerden arındırılan petek içinde tazyikli su makineleri ile yıkama yapılarak kalan küçük artık pislikler de temizlenmiş ve petek içinde tam bir arındırma işlemi yapılmış olur.
  • Petekler ısıtmıyor sorununda makineli ve kaliteli kimyasal ilaçlar ile yapılan bu temizliğin ardından peteğin içine özel kimyasal koruyucular eklenmektedir. Bu kimyasal koruyucular peteklerin kirlenme sürelerini uzatarak petek temizleme işlemlerini daha uzun sürelere çekmektedir.

Petekler Isıtmıyor İse Temizlik Zamanı Gelmiş Demektir

Petek temizliği işlemlerinde tercih edilen tesisat firmaları petekler ısıtmıyor sorununa kaliteli bir şekilde çözüm bulacaktır. Fakat seçilen tesisat firması bu petek temizliği işlemlerini hangi cihazlar ve hangi kalitede bir kimyasal ilaç ile yapacaktır? Önemli olan nokta da burada yatmaktadır. Çünkü petek temizleme hizmeti veren birçok tesisat firması eksik malzemeler ve kalitesiz kimyasal ilaçlar ile petek temizliğini yapmaktadır. Bu durum neticesinde ise istenen petek verimi alınamamaktadır. Sadece tazyikli su makineleri ile peteklerin için yıkayan tesisat firmalar, sadece kimyasal ilaç kullanarak petek temizliğiyaptığını iddia eden tesisat firmaları bulunmaktadır. Bu şekilde yapılan petek temizleme işlemleri doğru ve kaliteli bir işle değildir. Böyle yapılan petek temizleme işlemleri çok kısa bir zaman sonra tekrardan aynı hali alacağı gibi petek temizleme için vereceğiniz ücretler de boşa gitmiş olacaktır. Bu yüzden kaliteli bir hizmet almak için petekler ısıtmıyor sorunundan profesyonel hizmet veren tesisat firmalarının tercih edilmesi gerekir.

Star Tesisat firması petek temizliği işlemlerinden kanal açma ve su kaçağı bulma işlemlerine kadar her konuda cihazlı ve makineli hizmet vermektedir. İstanbul genelinde 10 yıldır hizmet veren firma her tesisat arızasında ve bakım işlemlerinde paranızın tam karşılığında hizmet alacağınız nadir tesisat firmalarından biridir.