BURSA KOMBİ MONTAJI

 

Kombi Montajı‘nı tüm Bursa genelinde gerçekleştiriyoruz. En kaliteli hizmet anlayışı ile gerçekleştirilen kombi montajı hizmeti eğitimli personelimiz tarafından yapılmaktadır. Kombi montajı hizmetimiz TSE Belgelidir ve garanti kapsamındadır.

 

Kombi montajınızı neden biz yapalım?  Bursa Kombi Servisi

Gaz dağıtım kuruluşunun belirlediği kurallara göre tesisat ve baca bağlantılarının sertifikalı personel tarafından yapılmalıdır. Sertifikalı bir firmanın personeli tarafından yapılan bir işlem, hem cihazınızın güvenliğini, hem de sizin sağlığınız için hayati önem taşımaktadır. Sizin sağlığınızı sertifikalı kombi montajı ekiplerimizle sizin için düşünüyoruz.

Kombi Montajında Tesisat Bağlantıları:

Kaloriferin gidiş ve dönüş hatlarının yanı sıra sıcak soğuk su bağlantılarının sağlanması gerekir. Bursa Kombi Montajı, 2 adet vana ve 2 adet partikül filtre kullanılır. Bu işlem genellikle plastik montaj parçalarıyla yapılmaktadır.

Kombi Montajında Baca Bağlantıları:

Hermetik bağlantılar; 50-100 cm arasında verilen baca seti, standart uzunluğun az geldiği zamanlarda ilave ek bacalar ile bacanın Kombi Montajı işleminin gerçekleşmesidir. Maksimum baca uzunluğu için ürününüzün özelliklerini inceleyiniz.

Kombi Montajında baca bağlantıları; çelik akordeon baca ile yapılmaktadır. Bacalı tip kombilerde Bursagaz şartnamesine göre en fazla 1,9 m uzunluğunda baca montajı yapılabilir, daha uzun baca boyları kesinlikle sağlığınız için tehdit oluşturur ve gaz dağıtım kuruluşları buna kesinlikle karşı çıkar. Baca bağlantısının en iyi şekli, bina bacasının kombinin hemen üzerinde olduğu durumlarda sağlanır.

Kombi Montajında Hermetik Bacanın hesap yöntemi şöyledir:

90 ( Doksan ) derece dirsek 1 metre bacaya eşdeğerdir, 45 ( Kırkbeş ) derece dirsek 0,5 metre baca demektir. Örn. Standart Set 1 adet 90 ( Doksan ) derece dirsek ve 80 cm olan bir bacanın uzunluğu 1,80 cm dir.

Kombi MontajıKombi Montajında Kombi kat Kaloriferlerinin Seçim Kriterleri ve Kombi Montajı Kuralları

 • ·Yakıt olarak doğalgaz ve LPG kullanmak üzere geliştirilmiş olan kat kaloriferleri ülkemizdeki her geçen gün gittikçe daha fazla yaygınlaşmaktadır.
 • ·Kombi kat kaloriferinin en önemli avantajı, kullanıcıya arzu ettiği konfor rahatlığı bağımsız olarak sağlayabilme serbestliğidir. Başka bir avantaj ise ısı aynı konut içerisinde üretilip tüketildiğinden ısı kayıpları en aza indirilir ve bu da kabarık faturaların olmaması demektir.
 • ·Kötü yanı ise ilk yatırım maliyetinin çok daireli binalardaki merkezi ısıtma sistemlerine göre çok daha yüksek olmasıdır. Fonksiyonel özellikleri ile bir takım farklılıklar içeren kombilerde yanlış seçimler ısınma problemiyle sizi karşı karşıya getirirken yakıt tüketimini arttırır.
 • ·Kombi montajı esnasında yapılacak her hata cihaz çalıştığı zamanlarda yaşayabileceğiniz  sorunları artırmakla kalmaz sonu ölüm olabilecek problemler neden olabilmektedir.
 • ·Kat kaloriferi aldığınızda bundan zarar görmemek fayda görmek, hem kurallara uygun, hem de ekonomik olarak gerçekleşmesini istiyorsanız için şu kriterlerin bilinmesi gerekir.Mahal koşulları:
 • ·Isıtma sisteminin özellikleri
 • ·Kullanıcının ihtiyaçları Bursa Petek temizleme 
 • ·Yanlış cihaz seçimi ilk yatırım harcamanızı gereksiz yere artırmakla kalmaz, ayrıca cihazın çalışmasa, ortaya çıkartabileceği problemlerle beraber yakıt tüketiminin de fazla olmasına neden olur.
  Kombi Montajında Gaz Tesisatı Montajı
 • ·Kombi Montajı, Gaz hattında kesinlikle özel doğalgaz borusu kullanılmalıdır. Eğer gaz tesisatı fittingsli oluşturulacaksa bağlantı noktalarında keten ve sızdırmazlık macunu kullanılmalıdır.
 • ·Kombi Montajı, Doğalgaz tesisatında kullanılacak borunun boyutları ve borunun döşeneceği düzen onaylı projeye uygun olmalıdır. Gaz boru çapı cihaz gaz giriş kısmının boyutundan daha küçük olmamalıdır.
 • ·Gaz tesisatının sızdırmazlık testi yapılmadan ve uygunluğu kontrol edilmeden cihaz çalışmaya başlatılamamalıdır.
 • ·Kombi Montajı sonrasında Gaz tesisatının sızdırmazlık testi, gaz sayacı ile cihaz gaz vanası arasında ve gaz vanası ile gaz bloğu arasında ayır olarak yapılmalıdır.
 • ·Kombi Montajı, Gaz borusunun geçiş hattı konusunda ilgili gaz idaresinin şartnamesinin gereklilikleri yerine getirilmelidir.

Kombi Montajı Isıtma ve Kullanım Sıcak Su Devresi Montajı:


Bursa Kombi Montajı,Kalorifer tesisat sistemine siyah dikişli boru, kullanım suyu tesisat hattına ise galvaniz boru takılmalıdır.

Bursa Kombi Montajı, Soğuk su girişine bir adet açma kapama vanası ile soğuk su hattından gelecek pislikleri engellemek amacıyla bir adet filtre kullanılmalıdır.

Bursa Kombi Montajı, Kalorifer dönüş hattı üzerine bir adet pislikleri engellemek amacıyla filtre takılmalıdır.

Bursa Kombi MontajıTesisatın montaj durumunda göre üstten veya alttan dağıtım olabilir. Eğer ısıtma sistemi üstten dağıtım ise tesisatın en yüksek noktasına otomatik hava tahliye pürjörü takılmalıdır.

Bursa Kombi MontajıTüm peteklerin giriş ve çıkış noktalarına radyatör vanası takılmalıdır. Dönüşe takılacak vananın reğlaj ayarı tip olması önerilir.

Bursa Kombi MontajıKullanım, peteklerde oluşabilecek havanın tahliye çıkartılması için her radyatör grubunda hava çıkartma pürjörü olmalıdır.

Herhangi bir nedenle tesisatta oluşacak fazla genleşme sonucunda kalorifer tesisat suyu 3 bar emniyet ventilinden çıkartılacaktır. Mahalde kirlilik olmaması için 3 bar emniyet ventili uygun bir boru parçası ile drejana bağlanmalıdır. Kombi Montajı Kalorifer tesisatındaki suyun bazı durumlarda boşaltılması gerekebilir. Bu amaçla; kalorifer tesisatının en alt noktalarından uygun bir yere ( genellikle banyoya) boşaltma musluğu yerleştirilerek ve en yakın gidere bağlanmalıdır.

Kombinin kullanım sıcak su devresi bulaşık ve çamaşır makinelerine de bağlanıyorsa, uygun yerlere bağlantı muslukları yerleştirilmelidir.

Bursa kombi Montajı Firmaları, Bursa Kombi Montajı Fiyatları, Firmaları, fiyatları, Bursa, Montaj, Montajı,